Jak każdy złożony proces, także budowa stron jest podzielona na pewne etapy, mimo, że granice między nimi nie są aż tak wyraźnie podczas wykonywania prac, to warto wiedzieć co się składa na stworzenie dobrej strony internetowej. Nie bez znaczenia pozostaje doświadczenie projektanta, który w profesjonalny sposób będzie umiał zaproponować zleceniodawcy najlepsze rozwiązania.

Etap I - Rozpoznanie potrzeb, oczekiwań i celów

Etap pierwszy rozpoczyna się już w zasadzie po pierwszym kontakcie z klientem. Po pierwsze należy poznać profil działalności firmy, branżę oraz główną konkurencję. Takie spojrzenie pozwoli lepiej podejść do fazy projektowania. Im więcej informacji na temat firmy dostanie wykonawca tym lepiej dla finalnego produktu, czyli w tym przypadku strony internetowej.

ETAP II - Projekt graficzny oraz logotyp

Na tym etapie także, sprawdzamy jak wygląda kwestia logotypu klienta. Czy już istnieje, jeżeli tak to na jakim jest poziomie. Jeżeli by nie istniał to pierwszą rzeczą przed przystąpieniem do całego projektu jest stworzenie profesjonalnego logo. Jeżeli już istnieje może wymagać odświeżenia, bądź jest po prostu dobre i nie trzeba nic zmieniać.

Po zebraniu wszystkich informacji graficy przystępując do stworzenia pierwszego projektu graficznego, który będzie przedstawiał stronę główną i ewentualnie inne kluczowe pod strony.

Czas tworzenia projektu graficznego to w zależności od stopnia skomplikowania od 2-5 dni roboczych. W skrajnych przypadkach może to być nawet 1-2 dni.

Projekt jest przesyłany do klienta i poddany ocenie. Dokonywane są poprawki, mniejsze lub większe w zależności od gustu i upodobań klienta.

W momencie kiedy projekt graficzny zostaje ostatecznie zaakceptowany, graficy przekazują swoją pracę dalej, do tzw. "cięcia" - czyli zamiany projektu graficznego, w coś co zaczyna przypominać stronę.

ETAP III - Tworzenie strony i integracja z CMS

Mając zaakceptowany projekt graficzny można przechodzić do kolejnego etapu tworzenia strony, czyli pocięcia jej do formatu XHTML + CSS. W tym miejscu są tworzone wszystkie ostateczne pod strony, wygląd zostaje maksymalnie dopracowany, a wszystkie powstałe błędy lub nieścisłości w wyglądzie usunięte. Z dbałością podchodzimy także do działania strony we wszystkich wiodących przeglądarkach, czyli: Mozilla Firefox, Chrome, Opera oraz Internet Explorer ( wer.7.0 oraz wzwyż).

Następnie strona zostanie zintegrowana z naszym autorskim systemem CMS ( Content Managment System - pol. System zarządzania treścią ), który będzie ułatwiał zarządzanie stroną w przyszłości. Jest to system bardzo intuicyjny oraz dostosowany do każdej strony indywidualnie, aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania oraz setek niepotrzebnych opcji. Do jego obsługi nie są potrzebne żadne bardziej szczegółowe instrukcje, ani tym bardziej szkolenia. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że wszyscy nasi klienci radzą sobie bez problemów z jego obsługą.

Przejdź do Domena i serwer